skip to Main Content
Zaniżone Odszkodowanie? Pomożemy Ci

Zaniżone odszkodowanie? Pomożemy Ci

Niestety bardzo często można spotkać się z sytuacją, gdy w odpowiedzi na zgłoszoną szkodę z polisy OC ubezpieczyciel wydaje decyzję, według której przyznane jest zaniżone odszkodowanie. Odszkodowanie z OC sprawcy nie ma bowiem żadnych kryteriów i sposobu, według którego jest wyliczane.

Ubezpieczyciele celowo oferują zaniżoną kwotę odszkodowania oc

W swojej pracy regularnie mamy do czynienia z zaniżaniem kwot odszkodowań OC ze strony ubezpieczalni, które należą się nam po wypadku. Jeśli czujesz się poszkodowany lub masz wrażenie, że wypłacona kwota odszkodowania jest zaniżona, pomożemy Ci. Kancelaria odszkodowawcza KALLEX Mateusz Kall to grono prawników z dużym doświadczeniem, oferujemy pomoc w zakresie odszkodowań i nie tylko. Szczególną pomoc oferujemy tym klientom, którzy w ciągu ostatnich 3 lat otrzymali odszkodowanie z OC.

W większości przypadków poszkodowani nie zdają sobie sprawy, że kwota którą wypłaciła im ubezpieczalnia jest zaniżona. Niestety takie działania firm ubezpieczeniowych są celowe, ponieważ firmy liczą na to, że klient nie zorientuje się, że kwota wypłacona jest niższa Jeśli dojdzie do takiej ewentualności, klient po wystosowaniu odpowiedniego, zgodnego z wzorem odwołania od odszkodowania OC, ma szanse wówczas na otrzymanie większej sumy.

Jeśli wykorzystałeś już wszystkie środki polubowne, które nie dały żadnego efektu, następnym krokiem jest rozpoczęcie postępowania sądowego.

Jak uzyskać większe odszkodowanie z OC?

W przypadku odszkodowania z OC sprawcy, jak wspomniano wcześniej, nie ma ścisłych reguł, według których przyznaje się określoną sumę pieniędzy. Jest to sytuacja wprost przeciwna do ubezpieczeń na życie i NNW, gdzie wypłacane odszkodowanie zależne jest od sumy ubezpieczenia. Każda osoba, która nie zgadza się z przyznanym odszkodowaniem z OC ma prawo złożyć odwołanie lub zaskarżyć decyzję o zaniżonej kwocie do sądu. Odzyskiwanie odszkodowań OC warto powierzyć profesjonalistom i osobom, które mają za sobą wiele, wygranych spraw dotyczących odszkodowań z OC. Kancelaria odszkodowawcza KALLEX Mateusz Kall specjalizuje się w odzyskiwaniu odszkodowań z OC. Każdy klient może być pewnym, iż sprawa zaniżonego odszkodowania powierzona naszej kancelarii jest w dobrych rękach.

Odszkodowanie z OC sprawcy – jakie czynniki mają wpływ na kwotę i jaka jest procedura odwołania?

Na wysokość odszkodowania z OC sprawcy mają wpływ różne czynniki. Kwota jest bowiem uzależniona od rozmiaru uszczerbku na zdrowiu oraz tego, jak poszkodowany radzi sobie w sytuacji powypadkowej i jakiej pomocy lekarskiej czy psychologicznej potrzebuje. Niestety jedynym sposobem na uzyskanie odpowiedniej kwoty z ubezpieczenia OC sprawcy jest złożenie odwołania do kwoty zaniżonej i rozpoczęcie procesu cywilnego. Firmy ubezpieczeniowe liczą bowiem na brak świadomości poszkodowanych w zakresie kwot odszkodowania i celowo zaniżają je licząc, iż poszkodowany nie będzie walczył o większe pieniądze. Warto zawalczyć o należną kwotę odszkodowania i nie zadowalać się jedynie kwotą bezsporną. W przypadku odwołania lub procesu cywilnego należy udowodnić poniesione faktycznie straty, cierpienie i ból spowodowane określonym uszczerbkiem na zdrowiu.

Nasza kancelaria pomaga poszkodowanym uzyskiwać należne kwoty odszkodowań. Powierzając nam sprawę, klient ma gwarancję profesjonalizmu, pełnej kontroli nad dokumentami i chęci wywalczenia możliwie najwyższej kwoty odszkodowania z OC sprawcy.

Masz więcej pytań? Radca prawny Mateusz Kall jest do Twojej dyspozycji. Zapraszam do kontaktu.

Odszkodowania Kancelaria KALLEX

Back To Top